„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Odpoledne s rodiči

 

Ve čtvrtek odpoledne jsme se s rodiči i dětmi sešli ve třídě, abychom společně připravili pomůcky pro matematiku. Kdybych to dělala sama, trvalo by mi to odhadem dvě až tři dpoledne, možná i déle. Tak jsem oslovila rodiče svých prvňáčků a požádala je o pomoc. Ochotně se do této akce zapojilo asi 15 dospěláků a mladá kolegyně.

Nejprve se předvedly děti - četly, počítaly a tancovaly. Některým se dokonce podařilo do tance zapojit i své, zcela překvapené, rodiče. Pak jsme vytrhávali a třídili drobné pomůcky na matematiku. Připravili jsme to nakonec úplně pro všechny žáky. Byla to velmi titěrná práce a rodičům za to moc děkuji. Zlatým hřebem odpoledne byly dvě pohádky - Chaloupko, kdo v tobě přebývá? a Červená Karkulka. Děti se na své představení svědomitě připravovaly a těšily se na to, až se svému rodiči předvedou, i když některé svazovala pořádná tréma.

Myslím si, že jsme prožili hezké odpoledne. Dětem se vše povedlo, byly spokojené a zářící. Dospěláci překonali prvotní rozpaky a obavy, co se asi bude dít, ale nakonec se   při pohledu na své šikovné děti dobře bavili. 

Ještě jednou děkuji za pomoc a za to, že jste přišli.

Mgr. Margita Malá