„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Plavecký výcvik 3. A a 3. B

 

 

 

           Ve školním vzdělávacím programu naší školy v Kynšperku nad Ohří je zařazeno i 40 lekcí plaveckého výcviku. Velice se nám osvědčilo, když děti absolvují tyto lekce v mladším školním věku - ve 2. a 3. ročníku. Lekce plavání tak probíhají ve 2 etapách - vždy po 20 hodinách v každém školním roce.
           Děti se na plavání většinou velice těší. I ty, které přicházejí do bazénu se strachem z vody, se během pravidelných lekcí osmělí a postupně jejich strach mizí. Je radost vidět dítě, které před časem reagovalo takřka pláčem na stříkající vodu, jak se najednou potápí pod vodu, skáče i plave. Výcvik vedou lektorka a lektoři plavání a probíhá zároveň za dozoru pedagogických pracovníků.  Děti učí plavat různými styly – prsařským, znakovým i kraulovým podle jejich schopností. Pro výuku je používáno mnoho tradičních i netradičních pomůcek - plovací desky, plovací pásečky, plovoucí koberce, žabky apod.

            Není tedy divu, že dětem se takové hodiny plavání velmi líbí. Vyvrcholením všeho je plavání, kdy se dětem měří rychlost plavání nebo počet uplavaných metrů.

            Protože letošní plavecký výcvik právě skončil, tak se děti už těší ze svého "Mokrého vysvědčení".