„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Soutěž v anglickém jazyce

V únoru proběhla na naší škole již tradiční soutěž v anglickém jazyce. Tohoto školního kola se zúčastnilo 9 žáků, kteří bojovali o vítězství ve dvou kategoriích (kategorie IA – 6.+7.třídy, kategorie IIA – 8.+9.třídy). Nejprve si své jazykové znalosti a dovednosti ověřili a porovnali mladší žáci (6. a 7. ročník) – na prvním místě skončil Š.Šašek (7.A), na druhém Petr Váňa a Matěj Musil (7.B) a třetí místo obsadili Jiří Kocourek  (6.B) a Filip Urbánek (6.A).  V soutěži starších žáků (8. a 9. ročník) nejlepších výsledků dosáhli – první Aneta Jadlovská (9.B), druhá Natálie Bubenčiková (9.A) a třetí Josef Labský a Václav Havlík (8.A). Soutěž byla rozdělena na poslechovou a konverzační část, během které si žáci losovali jedno z deseti témat, na něž se připravovali už od loňského roku. 

Aneta Jadlovská a Jiří Kocourek reprezentovali naší školu na okresním kole Olympiády z AJ. Obě děti skončily na krásném 5. místě.
 

Všem zúčastněným gratuluji k výborným výsledkům, všichni předvedli, že domluvit se v cizím jazyce pro ně není žádný problém.

Mgr. Elena Medová