„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Návštěva partnerské obce Himmelkron

Vybraní žáci 8. a 9. ročníku navštívili 16. 5. 2018 naši partnerskou obec Himmelkron
v Německu. Akce se uskutečnila v rámci projektu Rovné příležitosti v ZŠ Kynšperk nad Ohří (OP VVZ) a nesla pracovní název Kultura, společenský život a pracovní příležitosti v partnerské obci. Naše přátele jsme navštívili dva roky po týdenním pobytu, kdy žáci poznávali vzdělávací systém a kulturní zajímavosti našich příhraničních sousedů. Zástupci města Erwin a Inge Tischerovi, tajemnice Vanessa Uome a ředitelé místních firem, střední školy a velitel hasičů si pro nás připravili opravdu bohatý program. Počasí jsme měli na takový výlet úplně ideální a také řidič našeho autobusu byl moc fajn a velmi trpělivý.

Hned po příjezdu do Himmelkronu na nás čekali Erwin a Inge, aby nás společně s Vanessou a panem starostou přivítali v místní lipové aleji. Tady se žáci dozvěděli vše důležité nejen o aleji, ale i o celém městečku. Pak už jsme se svižně přesouvali z jedné prohlídky na druhou. Navštívili jsme místní střední školu,  která vzdělává budoucí sociální a zdravotní pracovníky, dvě výrobní firmy, v nichž jsme se seznámili s provozem a celým výrobním procesem, a také sbor dobrovolných hasičů. Ti nám objasnili hlavní náplň práce a ukázali nám využití hasičské techniky v praxi. Při prohlídce města jsme se zastavili na Partnerském náměstí, kde jsme si přečetli o historii vzniku celé spolupráce mezi obcemi.

Celý výlet se žákům i učitelům velmi líbil, někteří žáci dokonce projevili chuť pustit se do studia v zahraničí nebo tam v budoucnu pracovat. Celodenní péče o nás byla jako vždy naprosto bezchybná, děti si s sebou domů odvezly kromě zážitků a spousty informací také mnoho reklamních předmětů a dárečků.

V následujících hodinách německého jazyka jsme společně s dětmi tvořili poděkování našim průvodcům. V neposlední řadě musíme zmínit,  jak moc si všichni hostitelé pochvalovali vychování našich dětí a my jsme na ně za to velmi pyšné.

 

Za realizační tým Mgr. Linda Křížová a Mgr. Michaela Hoskovcová