„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Pobyt na Lesance

 

V termínu 28. dubna - 2. května vyjeli žáci třídy 8. A na týdenní pobyt „Stále spolu v pohodě“ v Krušných horách v obci Mariánská. Tento výjezd byl realizován v rámci preventivní činnosti školy. Díky sponzorskému daru pana Milana Spiříka zaplatili žáci za pobyt 1 200,- Kč.

Cílem pobytu bylo utužení třídního kolektivu, rozvoj komunikace mezi žáky a pedagogy, rozvoj pozitivního sociálního chování, rozvoj kompetencí v oblasti zdravého životního stylu, rozvoj osobnosti a rozvoj dovedností, které vedou k odmítání všech forem sebedestrukce, projevů agresivity a porušování zákona. Vyjela většina žáků třídy, což bylo přínosné pro utužení kolektivních vztahů a vzájemného bližšího poznání mezi sebou. Formou her a nejrůznějších společných aktivit se žáci učili jak lépe spolupracovat, pomáhat si, respektovat jeden druhého.

Děti byly ubytovány v pokojích po dvou a třech lůžkách v horské chatě Lesanka. Pro společné aktivity byla využívána prostorná klubovna, fotbalové a volejbalové hřiště, přilehlá zahrada i ohniště. Stravování bylo vynikající, všem velmi chutnalo.

Během pobytu se o žáky starali tři pedagogičtí pracovníci. Program pobytu připravila Mgr. Marie Kaiserová, manažer aktivit projektu, společně s třídní učitelkou Mgr. Markétou Spiříkovou a slečnou Janou Krapfovou.

Podnikli jsme turistickou vycházku k památnému stromu Lípy u kapličky se zpáteční cestou přes Vlčí hřeben a Vlčí hřbet, výšlap na rozhlednu Plešivec a další procházky po krásné okolní krajině. Kromě různých sportovních, přírodovědných a vědomostních her a soutěží venku byl pro děti připraven i pestrý program v klubovně. Společně jsme oslavili poslední dubnový večer. K ohni se slétlo 13 krásných čarodějnic, každé z pěti družstev vyrobilo pěknou májku, nechyběl ani zpěv u ohně a opékání špekáčků. Velký ohlas měla diskotéka s tanečními hrami.

Z příspěvku Daniely Banyákové:

První den jsme si určili pravidla a program. Vydali jsme se na Vlčí hřbet. Byla to docela namáhavá stezka, ale stálo to za to. Když jsem se rozhlédla, viděla jsem krásnou krajinu. V úterý jsme se vydali na rozhlednu Plešivec. Rozhledna byla krásná a byl to dobrý zážitek. Ve středu jsme měli pálení čarodějnic. Holky se oblékly do kostýmů a rozcuchaly si vlasy. Ty, co neměly žádný kostým, si na obličej rozmazaly černý uhel. Pak jsme ve skupinkách vyráběli májky, které jsme vystavili. Kluci vybírali tu nejhezčí. Děvčata pak tančila okolo ohně a kluci hodnotili, která čarodějnice se jim nejvíce líbí.

Hodnocení ostatních žáků:

  • Velice se mi pobyt líbil, hlavně, jak to tam bylo zařízené. Vařili fantasticky. Krajina byla krásná a nedotčená, byl tam dobrý vzduch a krásně se tam dýchalo.
  • Pobyt byl velice pěkný, moc se mi líbil. Pokoj byl celkově hezký. Vařili zde dobré jídlo, které mi chutnalo. Aktivity byly velice zajímavé.
  • Pobyt mě hodně bavil. Dobře vařili a byl úžasný program. Všechno se mi moc líbilo, chtěla bych se vrátit.
  • Byl to celkem pěkný týden, plno her venku, procházka na Plešivec, výborně tam vařili a byla sranda. Byli tam příjemní lidi.

Pobyt byl velice pěkný, měli tam dobré jídlo a super aktivity.

Čtvrtek byl nejlepší, bylo pálení čarodějnic. Dělali jsme vlastní májky, holky se převlékly za čarodějky a my jsme je pak hodnotili.

Nejlepší bylo jídlo a odpočinek na pokojích. A taky disko mělo grády.

Na Lesance se mi líbilo. I když bych se ráda vrátila, mělo to i pár „mušek“. Třeba to, že jsme se nemohli navštěvovat o poledním klidu. Víc mi však bylo líto, že to bylo pouze čtyři dny (nepočítám pátek, kdy se odjíždělo). Jinak se mi tam líbilo, měli jsme každý den pestrý program. Dokonce, když bylo 1. Máje, šli jsme na procházku a každá holka i paní učitelky dostaly od gentlemana Jirky pusu na tvář.

Byla i diskotéka, byla super, pořádně jsme si to užili.

Poslední den ráno jsme se sbalili a s dobrou náladou odjeli domů.

 

Za realizační tým Mgr. Markéta Spiříková

pametní list - ZDE