„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

II. čtvrtletí  2018/2019 ve třídě V.D

 

     Začátek našeho druhého čtvrtletí byl provoněn sladkou, medovou vůní. Začali jsme se totiž připravovat na Vánoce. Nejprve jsme si připravili těsta, která jsme rozváleli, vykrajovali jsme různé tvary a upekli. Nejvíce jsme se však pobavili při zdobení cukrovou polevou. Jistě jste uhádli, že jsme pekli perníčky.

     V prosinci nás již tradičně navštívili Mikuláš, čerti a andělé.  Většina z nás se statečně držela. Společně jsme si zazpívali a vysloužili si sladkou odměnu.

     V pátek před vánočními prázdninami jsme si ve cvičné kuchyňce připravili bramborový salát a řízek. Společně jsme pojedli a pohovořili o vánočních zvycích a tradicích. Všichni už umíme připravit štědrovečerní večeři.

     7. ledna jsme zažili krásný příchod „Tří králů“, který připravila paní učitelka III. A se svými žáky.

    Když byl sníh, chodili jsme si ho užít o hodinách tělesné výchovy. Když nám sníh roztál, připomněli jsme si ho při pracovních činnostech výrobou krmítka s ptáčky nebo sněhuláka obtisknutého na papíře.

Ke konci měsíce ledna se v hodinách hodně opakovalo, zkoušelo a psaly se prověrky, protože nás čeká pololetní vysvědčení.

Mgr. Marie Kaiserová