„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Vítězství na turnaji v německém Stuttgartu

Baník Sokolov- st. přípravka

Skvělého úspěchu v mezinárodní konkurenci renomovaných klubů dosáhla přípravka U11 pod vedením kouče Vernera mladšího. Baníkovci v základní skupině obsadili třetí místo, ale v následné vyřazovací části své soupeře porazili a po finálové výhře nad Duisburgem mohli oslavovat prvenství na turnaji!

Základní skupina

Baníkovci ve skupině narazili postupně na Karlsruher SC (porážka 0:3), SV Zimmern (vítězství 4:0), SV Böblingen (prohra 1:2), FSV Waiblingen II (výhra 5:1) a TSV NeuUlm (výhra 4:0). V konečném zúčtování to s 8 body a skóre 14:6 stačilo na 3. příčku, která však sokolovským fotbalistům vynesla účast v další fázi turnaje.

Osmifinálová skupina

V této skupině byli soupeři naší přípravky SSV Reutlingen (3:1), 1. FC Kaiserslautern (1:0). SV Sillenbuch (4:2) a Würzburger FV (1:0). Baníkovci tak nepoznali hořkost porážky, svou skupinu vyhráli a se skóre 9:3 a 12 body postoupili do čtvrtfinále.

Vyřazovací část

Ve čtvrtfinále čekal na fotbalisty Baníku německý DSC Arminia Bielefeld. Tohoto soupeře Sokolováci přetlačili v poměru 3:2 a v semifinále narazili na Fortunu Düsseldorf. V boji o finále dokázali svěřenci Vlastimila Vernera ml. svého soupeře opět těsně přehrát a po vítězství 2:1 se mohli těšit na účast v boji o zlato. Finále s MSV Duisburg nabídlo znovu těsný souboj, ale baníkovci byli po vítězství hladovější a nakonec zvítězili 5:4.

Na západ Čech tak hráči U11 přivezli parádní výsledek, vždyť za sebou zanechali takové týmy jako VfB Stuttgart, Racing Štrasburk či 1. FC Kaiserslautern. Všem členům výpravy děkujeme za vynikající reprezentaci sokolovské kopané.

Na fotu:

Mates Müller, Václav Pastorek, David Richter - V.A (vlevo, vpředu, v dřepu), Tadeáš Šuster, Jirka Vostárek,  Fathi Hedar, Ondra Kričfaluši, Ondra Železník, Franta Verner, Zdeněk Dolejš