„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává od 1. 9. 2018 svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost ke škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR. ISIC Školák je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí je uznáván na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Funguje jako čipová karta na vstup do školy/do jídelny. Nemusíte již tedy svému synovi/své dceři pořizovat speciální čip.
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč.

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován většinou dopravců po celé ČR jako potvrzení o věku. V některých krajích funguje ISIC i jako náhrada žákovského průkazu.
  • Speciální celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální studentský mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Jak si průkaz objednat?

Žádost o vydání průkaz prosím vyplňte, podepište a přineste do sekretariátu školy i s poplatkem 250,- Kč do 29. června 2018. K vydání průkazu je nutná fotografie žáka/žákyně dle vzoru na informačním letáku (bílé pozadí).  Fotografii přineste na USB úložišti (flash disk). Hotový průkaz Vám bude vydán na začátku nového školního roku.

Žádost zde

KRÁSNÉ PRÁZDNINY

AKTUALITY:
15.06.2018
- naše škola vydává od 1. 9. 2018 svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák.
08.06.2018
- informace o opatřeních při provádění stavebních prací pro žáky, návštěvník a zaměstnance objektu ZŠ
21.03.2018
- za tým školní jídelny Magdalena Všetečková, vedoucí ŠJ
na dny 30. 4. 2018 a 7. 5. 2018
09.03.2018
- středa 4. 4. a čtvrtek 5. 4.
02.03.2018
- vzhledem k množícím se dotazům týkajících se bodování úloh v didaktických testech Jednotné přijímací zkoušky upřesňujeme následující informace:
26.01.2018
Schůzka s výchovným poradcem k případným dotazům k přihláškám na SŠ se uskuteční v úterý 6. 2. 2018 od 15. 30 hodin v knihovně školy – pavilon A.
13.10.2017
- přehled středních škol a vybraných školských zařízení za Karlovarský kraj pro školní rok 2018/2019
Společnost Scio udělila naší škole certifikát.
17.08.2017
- děti mají zájem o nové kroužky: gymnastika, atletika, lukostřelba a tanec...

Archiv aktualit »