„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Pedagogická praxe

Studuji již čtvrtým rokem na pedagogické škole v Karlových Varech, obor předškolní a mimoškolní pedagogika.

Během školního roku máme praxe v různých školních i mimoškolních zařízeních. Těším se vždy na souvislé praxe v Kynšperku, protože děti jsou tu více samostatné, velice přátelské a hlavně jsou velmi šikovné. Jsou nadšené z každé hry nebo činnosti, kterou jim připravím, rády poznávají nové věci.

V oddělení školní družiny je velice příjemné prostředí a vždy pěkná atmosféra. Na mé praxi se vždy snažím o to, aby děti poznávaly to, co ještě neznají, snažím se je obohatit o nové zážitky a zkušenosti,a děti to s radostí přijímají.

Pedagogické praxe mám ráda. Když udělám chybu, mám za sebou paní vychovatelku H. Soukupovou, která mě vždy upozorní a pomůže mi situaci napravit, nebo cokoli doplnit. Velice mě inspiruje svými svěžími nápady a je pro mne vzácným příkladem, že družina není jen místem, kde děti přečkávají, než si je vyzvednou pracující rodiče, ale je to také místo, kde se děti něco naučí, něco pěkného si vyrobí a následně odnesou. Místo, kde jsou rády a kde chtějí být. Jsem ráda, že má poslední praxe byla právě v družině ZŠ Kynšperk nad Ohří, protože mi přinesla nejvíce inspirace pro budoucího zaměstnání vychovatelky ve školní družině.

 

                                                                                                     Linda Janská