„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Výlet do jarních Mariánských Lázní

 

Dobu velikonočních prázdnin děti tráví se svými rodiči v kruhu rodinném a školní družina v té době nefunguje, proto se vychovatelky rozhodly dětem připravit jako n á h r a d u výlet na sobotu 29.3. 2014.Počasí bylo nádherné a cesta vlakem napínavá, jelikož na přestup v Chebu zbývaly pouhé 2 mi-ty. Vše dobře dopadlo a my jsme šťastně dojeli do Mariánských Lázní.

Naše první kroky a bylo jich hodně, vedly do městského muzea. Expozice, výstava i film o vzniku Mariánských Lázní se dětem líbil. Po svačince jsme si prohlédli  kolonádu, ochutnali prameny (Rudolfůf a Křížový) a zakoupili oplatku. Tím jsme se posilnili na výstup k rozhledně Hamelice. Po shlédnuti z rozhledny a další svačince jsme pokračovali kolem sjezdovky, Červené Karkulky a příjemnou prochá-zkou došli do lanového centra, což byla pro děti „ třešnička na dortu“ jak se vyjádřila maminka Ven-dulky a Šárky. Přestože děti měly v nohách již pěkných pár km, po lanovém centru se rozprchly a hodinu nikoho nohy nebolely.

Před odchodem jsme ochutnali Prelátův pramen a včas a v pohodě došli na nádraží odkud dojeli až do  Kynšperku. Někteří se cestou i prospali.

                                                                                            Vychovatelky Soukupová, Bradáčová

                                                                                                                             a 24 výletníků