„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

Výlet na Cibulku se školní družinou

Na sobotu 11. 10. 2014 jsem připravila turistický výlet pro děti a přátele školní družiny.

Tentokrát jsme se vydali na rozhlednu Cibulka, která se tyčí 666 m nad mořem na Šibeničním vrchu nad Olovím. Vyhlídková věž vyrostla na místě, kde už kdysi byla, ale dřevěná a mnohem nižší.  Úplně původně stála rozhledna na Boučském vrchu asi 1,5 km od té dnešní. Nechal ji tam vybudovat v roce 1896 majitel  svatavské přádelny Josef Schmieger. Celková výška rozhledny je 26,10 m.

Z Cibulky je možné dohlédnout na vrcholy Krušných hor, Slavkovského lesa i Karlovarska. My jsme ale měli smůlu, protože viditelnost toho dne nebyla nejlepší.

Ráno se nás na nádraží sešlo 42 výletníků a během dvou hodin jsme stanuli v Oloví na Horním náměstí. Odsud jsme kolem fotbalového hřiště strmě stoupali po naučné stezce, míjeli kapli sv. Josefa, kapli Nejsvětější Trojice, památné buky a svačinový altánek. Pak jsme se dostali na horizont, kde nás asi po 1,5 km chůze překvapil krásný výhled do krajiny, kterému dominovala rozhledna Cibulka. Děti si rozhledny náležitě užily a vůbec jim nevadila menší viditelnost, která toho dne byla. Po sestupu z rozhledny jsme si opekli buřty na nedalekém ohništi. Cesta zpět nám krásným podzimním lesem rychle uběhla.

Výlet se vydařil a všichni jsme byli spokojeni.

                                                                                               Hana Soukupová a Mgr. Hana Kopečná