„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“ Carlo Goldoni
zpět

 

3. čtvrtletí ve třídě V. D

Únor

4. února jsme se rozloučili se spolužákem Janem Šubou, který přestoupil do VI. B, a přivítali jsme nového žáčka Dušana Bubenčíka, který přišel z I. A. Ve škole jsme se v rámci PČ a VV ještě zaměřili na zimu. Malovali jsme zimní sportovce a vyráběli sněhuláky. V únoru byly také jarní prázdniny. Většina z nás si je užila doma.

Březen

V pátek 8. 3. měli svátek všechny ženy. Vyráběli jsme pro ně krásná přáníčka s motivy jarních květin. O týden později jsme při PČ kuchtili ve cvičné kuchyňce. Tentokrát jsme si vyzkoušeli připravit krupicovou kaši. Nic jsme nepřipálili ani nespálili, naopak kaše se povedla na výbornou.

     V pátek 29. 3. proběhl  Den čtení. Ve školní knihovně jsme si zapůjčili knížku „Začarovaná třída“. S knihou jsme se nejdříve seznámili a poté jsme se společně pustili do čtení první kapitoly. Po jejím přečtení jsme si ji převyprávěli a nakreslili obrázek. Příběhy jsou legrační a moc se nám líbí. Snad do konce školního roku stihneme přečíst celou knihu. Další dvě hodiny jsme strávili v prostorách  školního poradenského pracoviště s Mgr. Kučerovou, která nás v rámci obohacování slovní zásoby seznamovala s kartami IMAGLEE. Učení může být opravdu zábava a nás to opravdu bavilo.

Duben

     Duben jsme prožili přípravami na velikonoční svátky. Ve středu 10. 4. jsme navštívili výstavu velikonočních dekorací v Panském domě. Zde zrovna připravovali vernisáž děti z MŠ Zahradní, tak jsme si při té příležitosti mohli prohlédnout i jejich výrobky. Děti jsou to šikovné a my jsme ocenili jejich povedená díla.

     V pátek 12. 4. nás opět čekala cvičná kuchyňka. Napekli jsme velikonoční cukroví, které se nám velmi povedlo.  Pochutnali jsme si na něm.

     V pondělí 15.4 jsme jeli s dětmi ze semináře  EVVO na exkurzi do vojenského lesa u Andělské Hory. Provázela nás pracovnice lesa, která pro nás měla připravené zajímavé informace a hry. Někteří si dovezli špekáček a mohli si jej opéct nad ohněm.

     Poslední den před velikonočními prázdninami jsme si pletli pomlázku z vrbových proutků.

 

                       Žáci a pedagogičtí pracovníci V. D